bg 2

Terapia dzieci i młodzieży

Wychowanie dziecka zwykle wiąże się z wieloma rozterkami. Wielokrotnie rodzice obserwują zaskakujące zachowania które wzbudzają w nich szereg wątpliwości i nawet niepokoju.
Istnieje grupa zachowań adekwatnych dla danego wieku rozwojowego, jak koszmary senne, kłopoty z jedzeniem, wybuchy złości, które z czasem samoistnie zanikają.
Jeśli jakieś zachowanie trwa dłużej i w znacznym stopniu zaburza codzienne funkcjonowanie dziecka/nastolatka i jego rodziny oraz przekłada się na pojawienie się innych trudności, wówczas warto rozważyć konsultację z psychoterapeutą, by zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami.
Terapia jest procesem rozciągniętym w czasie. Częstotliwość sesji jest zależna od zgłaszanego problemu oraz przyjętej metody leczenia. Najczęściej jednak spotkania odbywają się raz w tygodniu. Regularność spotkań ma ogromne znaczenie, ponieważ tylko dzięki stałości można budować relacja pomiędzy terapeutą oraz dzieckiem, w której dziecko ma szanse zaufać i przedstawić swoje trudności.
Terapeuta nie zastępuje rodzica, jest jedynie osobą, która ze względu na swoją neutralność pomaga dziecku przechodzić przez trudne myśli i uczucia.

Budowanie zaufania wymaga poczucia komfortu, dlatego nasi terapeuci w swojej pracy kierują się zasadą poufności – zapewniamy dzieciom i nastolatkom dyskrecję. Wyjątek stanowi zagrożenie życia bądź zdrowia klienta wówczas terapeuta ma obowiązek poinformować rodziców.

Możliwe wizyty domowe

Prowadzimy również mediacje rodzinne w relacjach dzieci – rodzice oraz rodzice – dzieci.
Nie stosujemy dyrektywnych metod, nie nakazujemy zerwania więzi rodzinnych.
Uważamy, że w dużej mierze można poprawić relacje rodzinne.